Generátor příběhů

Pomocný nástroj PJe

Vygenerovat další


Když jde jeden z hrdinů po ulici nebo je z jiných důvodů zrovna sám, narazí do něj umírající muž, něco mu předá, řekne pár slov a umře.
Další klasická zápletka je Starý přítel, kamarád z dětství hrdiny, který se objeví jedním z mnoha různých způsobů a zatáhne tak hrdinu do příběhu.
Když se některý z hrdinů nezapojí do dobrodružství, bude trpět nebo rovnou umře - tečka. Takto se bude muset zapojit... ale musíš určit, proč by měl trpět nebo umřít (otrava, prokletí?)
Mentor jedné z postav těsně před svou smrtí postavě předá důležitý předmět (dopis, artefakt, pečetní prsten...) spolu se svým posledním přáním, kterým je splnění jistého úkolu.
Tato zápletka je docela přímočará; hrdina se dozví, že jeho nejstarší nepřítel se vrátil a zase aktivně splétá své plány. Hrdina to bude přirozeně chtít vyšetřit a vstoupí tak přímo do tvého příběhu.

V tomto velkolepém příběhu se hrdinové dozvědí o padouchově zlotřilém plánu (na vraždu krále, zničení světa...) a musí padoucha včas zastavit.
Postavy musí přijít na způsob, jak se dá zničit nebezpečný artefakt, než padne do rukou padoucha, který po něm pase.
Hrdinové musí vstoupit do nezmapované oblasti a prozkoumat ji. Mohli by se snažit nakreslit mapu; najít někoho, kdo v oblasti dřív zmizel; nebo odhalit, co je pravdy na legendách o skrytém bohatství.
Hrdinové musí ochránit někoho důležitého před útočníky. Může jít třeba o bohatého kupce, který se bojí vrahů, nebo o celou vesnici ohrožovanou tlupou banditů.
Celá družina se octla v zajetí. Musí se seznámit s ostatními vězni a možná i s hlídači a prozkoumat své vězení, aby mohli vymyslet úspěšný plán útěku.

Vygenerovat další