Ambasadoři

Ambasador program

logo_ambasador_programuStaň se srdcem Dračí Hlídky!

Největší vypravěčská komunita v Česku přijímá nové členy.

Ambasadoři jsou komunikativní, samostatní a proaktivní členové týmu Dračí Hlídky, které baví práce s lidmi a jejich představivostí. Našim úkolem je pomáhat začínajícím hráčům a Vypravěčům, pomáhat šířit informace o Dračí Hlídce a představovat ji novým lidem pořádáním ukázkových her.

Hraj pohodlně odkudkoliv

Ukazujeme krásy stolních RPG novým hráčům.

Ať už se rád/a účastníš herních festivalů, conů, navštěvuješ deskoherní kluby, volnočasová centra, nebo preferuješ hraní Hlídky online, poradíme ti jak zorganizovat a zpropagovat komunitní akci, jak si nejlépe nachystat one-shot, i jak představit základy hry v krátkém čase.

Stoupej ke hvězdám

Staň se součástí našeho příběhu a týmu, který za ním stojí.

Staň se ambasadorem na zkoušku. Poznej náš tým, uspořádej první hraní, přednášku nebo nám vypomoz na stánku. Pochlub se svou aktivitou na Facebooku, Instagramu nebo Twitteru. Nemáš na živé akce náladu? Nevadí, uspořádej one-shoty pro nováčky přímo na Discordu Dračí Hlídky!

tým_dračí_hlídky

Nechej se odměnit za svou aktivitu a získávej benefity jako:

  • nahlížení do zákulisí týmu Dračí Hlídky
  • ovlivnění zásadních rozhodnutí vývoje nových produktů
  • získání vstupenek na cony a festivaly
  • pozvánky na společné teambuildingy
  • přednostní přístup k merchi
  • odměny z eshopu

Jak se k nám přidat?

Rádi od tebe uslyšíme na ambasador@dracihlidka.cz. Ve zprávě uveď pár informací o sobě (tvůj věk, zkušenosti s Hlídkou a stolními RPGčky, jaké město a region tě zajímá, proč by ses chtěl stát ambasadorem a jakými kroky bys chtěl začít). Povíme ti o celém programu více, přijmeme tě na zkoušku a přizveme tě na naše pravidelné cally, kde si v přátelském kolektivu povídáme o našich plánech pro komunitu, vizích týmu Dračí Hlídky a co se nám v poslední době podařilo.


Ambasadoři Dračí Hlídky


fotka_ambasadora

Pavel „Warren the Reaper“ Šída

Titul: Koordinátor
Kde hraju: Brno

Dračí Hlídku hraju od vydání v roce 2020. Krátce poté, jsem se přidal i do týmu, kde jsem participoval na Knize monster a stal se koordinátorem Ambasador programu.

Co bych o sobě řekl jako o Pánovi Jeskyně? Kostky jsou zákonem. A to jak pro hráče tak pro monstra a NPC. Ve svých světech nešetřím konflikty. Rád se s vámi potkám osobně na jižní Moravě nebo na sítích.

Mail: ambasador@dracihlidka.cz
Facebook: https://www.facebook.com/pawel.sida
Telefon: 736205977
Václav „Kasai“ Daneš

Titul: Odborník
Kde hraju: Ústí nad Labem

Ahoj, říkám si Kasai a hry na hrdiny hraju od dětství dodnes, což už je přes 10 let. Jsem spíše vypravěč zaměřený na příběh, roleplay a boj. Pravidla si místy ohýbám a se svým velkým kalichem trpělivosti nemám problém zaučovat nové hráče i vypravěče. U stolu mám rád pohodu a když se všichni snaží, aby hra stála za to. Mám rád Japonsko a anime, trochu dělám do LARPu a cosplaye.

Vedu kroužek Dračí Sluj v Ústí nad Labem, které je i mým ambasadorským revírem. Přijďte si zahrát!

Discord: Kasai•Hendie
Facebook: https://www.facebook.com/draci.slujfotka_ambasadora

Wendy „VeVy“ Vybíralová

Titul: Odborník
Kde hraju: Brno, Prostějov, Vyškov, Třebíč

Dračí hlídku hraji od května 2022 a nadchla mě natolik, že jsem se hned poté stala ambasadorem a komunikuju s organizátory akcí. Jsem mladá aktivní slečna, která se ničeho nebojí a jde do toho po hlavě. Hodně ráda si povídám, takže se kdykoliv zastav nebo napiš, ráda ti s čímkoliv okolo Hlídky poradím.

Mojí nejoblíbenější postavou je Elfí kouzelnice Foxie. Celkově jsem dost výtvarně založená duše. Stále si někde něco čmárám nebo si házím kostkami, abych se konečně rozhodla. Hodíš si se mnou taky?

Mail: vevydh@gmail.com
Instagram: vevy_dracihlidkafotka_ambasadora

Vladan “Farky” Farkaš

Titul: Znalec
Kde hraju: Ostrava a okolí

Ahojky, jmenuju se Vladan, ale většina lidí mi říká Farky. K fantasy mám vztah už od útlého věku. Od momentu, kdy jsem se naučil poznávat písmenka, jsem četl vše, co mi přišlo pod ruku, a vzhledem k tomu, že doma jsme nic než fantasy a něco málo sci-fi neměli, tak už mi to zůstalo.

K Dračí Hlídce jsem se dostal před pár léty, ale než jsem si našel pravidelnou družinu, dalo to zabrat. Samozřejmě jsem chtěl začínat jako hráč, ale nikdo z přátel se toho klasicky nechtěl ujmout. Takže nyní mě můžete vidět pouze jako PJ, který se chopil příležitosti, a chtěl by super projekt zvaný Dračí Hlídka rozšířit mezi co nejvíce lidí.

Mimo DH jsou mé koníčky fantasy četba, videohry, vodní dýmky a deskovky ve velkém.

Discord: Farky
Instagram: vladan_farky
Mail: vladanfarkas66@gmail.comfotka_ambasadora

Bestie

Titul: Znalec
Kde hraju: Jičín

Dračák jako hráč hraju od roku 2018 a jako PJ od roku 2021. Baví mne hru obohacovat o rekvizity, itemy pro hráče nebo ručně kreslené mapy. Budu ráda, pokud si tuhle deskovku bez desky zamilujete tak, jako já.

Ambasadorem jsem se stala, abych přiblížila více lidem kouzlo hraní na hrdiny jinak než na počítači nebo PlayStationu. Kromě hraní trávím spoustu času čtením fantasy, věnuji se sportovní lukostřelbě a letní sezónu trávím na hradě Kost jako průvodce. Bydlím v Jičíně, ale ráda zajedu Hlídku odehrát do Mladé Boleslavi, Turnova, Semil, Hořic nebo Nové Paky.

Discord: Bestie
Telefon: 605817937fotka_ambasadora

Martin “Macroice“ Turna

Titul: Znalec
Kde hraju: Liberec

Jsem Martin a jsem z Liberce kde i Hlídku hraju. Živím se jako nástrojař. Aktivně se věnuju turistice a bushcraftu. V rámci severu Čech vám rád pomůžu s Hlídkou začít. Jako PJ se snažím ze začátku být trpělivý a né moc přísný a pomáhám lidem osvojit si základní mechaniky. A potom, jak stoupá úroveň hráčů, stoupají i mé nároky a obtížnost dobrodružství.

Dračák jsem hrál v pubertě. A když jsem před pár lety dával dohromady partu pro Dračí Doupě tak role vypravěče zbyla na mě. A když jsem v roku 2020 slyšel o Hlídce, hned jsem byl okouzlen. V průběhu roku 2021 jsem své hry převedl na Dračí Hlídku a teď vedu 3 družiny a snažím se hry dál zlepšovat.

Discord: Macroice
Instagram: martinturna5fotka_ambasadora

Marie „Tichá vlaštovka“ Búllová

Titul: Znalec
Kde hraju: Ústí nad Labem, Litvínov

Dračí Hlídku jsem začala hrát v prosinci 2021 na kroužku Dračí sluj u Kasaie. Hra mě hned nadchla a teď se o mně říká, že jsem dračákový závislák. Hraju velmi často jako hráč a vyprávím pokaždé, když najdu skupinu lidí, co by měla zájem (třeba i v angličtině). Ve volném čase se trochu věnuji i LARPu a lukostřelbě.

V SVČ Smajlík v Litvínově vedu kroužek Hlídky, tak si přijďte zahrát!

Discord: ticha.vlastovka
Instagram: ticha.vlastovkafotka_ambasadora

Bella “Allebith“ Kadlecová

Titul: Znalec
Kde hraju: Brno, Blansko a okolí

Jsem fanoušek sci-fi a fantastiky, čtenářka, sběratelka a motorkářka, co ve volných chvílích vytváří příběhy pro kamarády. Krom stolních RPG a deskovek miluju gamebooky a doufám, že se mi podaří jednou nějaký napsat.

S Hlídkou jsem začala chvíli po jejím vydání a pořád se učím být lepším vypravěčem. Potkat mě můžete především na akcích a conech. Preferuji osobní hraní a, pokud možno, kampaně.

Discord: Allebithfotka_ambasadora

Ondřej „Beregond“ Bulíř

Titul: Učenec
Kde hraju: Turnov

Od dětství sleduji fantasy, scifi a čtu fůry knih. V mládí jsem začal hrát gamebooky, a také hry všeho druhu (stolní, karetní, pc, konzolové, RPG a strategie). Ve volném čase se také věnuji historickému šermu a LARPům. Před lety jsem začal hrát DnD, zkoušel jsem i PJ/GM. Baví mne roleplay. Na prvním Hlídconu jsem se seznámil s Dračí Hlídkou a stal se Ambasadorem, abych mohl potkávat stejné nadšence jako jsem já a zdokonalovat se ve vypravěčství.

Pořizuji a vytvářím si různé herní komponenty na obohacení hry. S kamarádkou vedu v Turnově ve středisku Žlutá ponorka herní kroužek Brána her. Je zaměřený na moderní deskové, karetní hry a Dračí Hlídku. Moc rádi vás uvidíme a něco si s vámi zahrajeme.

Discord: Beregondfotka_ambasadora

Jan „Wilson“ Horáček

Titul: Učenec
Kde hraju: online

Mimo Ambasador program jsem i člen interního týmu Dračí Hlídky, kde vyvíjím mobilní aplikaci. Zajímám se o moderní technologie a proto hraju Hlídku snad nejraději online. A to nejen v Roll20, ale převážně v Tabletop Simulatoru.

Pokud by tě zajímalo, jaké možnosti nabízí online hraní a proč v některých ohledech může být i lepší než hra naživo, neváhej se mě zeptat. Jako PJ se rád zaměřuji na roleplay všech postav a nikomu nenechám nikdy nic zadarmo!

Discord: Wilsonfotka_ambasadora

Jakub “Molthor” Chvojka

Titul: Učenec
Kde hraju: Plzeň a okolí

Ahoj, jmenuju se Jakub, ale moje přezdívka je Molthor. Od 7 let jsem velkým fanouškem profesora Tolkiena a jeho díla Pán prstenů. Jsem velkým fanouškem fantasy. Hrám na hrdiny se věnuji už od svých 15 let. Jsem milovník trpaslíků.

Hrát jsem začínal na systému Dračího doupěte 1.6., který je dodnes v mém srdíčku. Být PJ mě naplňuje a baví, rád trávím svůj volný čas v hrách na hrdiny. Ambasadorem jsem se stal, protože chci lidem zviditelnit projekt Dračí Hlídky a vytvořit na Plzeňsku komunitu hráčů a vypravěčů. Budu se těšit na společné trávení času.

Discord: AbsitShow
Facebook: https://www.facebook.com/jakub.chvojkacz.9/
Instagram: jakubchvojkacz
Mail: fimbur@seznam.czfotka_ambasadora

Václav “ShadyE” Šafařík

Titul: Učenec
Kde hraju: Třebíč

RPG patří mezi moje nejoblíbenější žánry a o Dračí Hlídce jsem se dozvěděl teprve v květnu 2022. Hned mě oslovila svým potenciálem a možnostmi, které hra nabízí narozdíl od videoher, které jsou v mnohém omezující. Po roku aktivního hraní jsem se rozhodl stát Ambasadorem a dostat tak možnost dělat Vypravěče a zároveň spolupracovat s týmem Hlídky.

Mám rád příběhy, které jsou k zamyšlení. Každý záporák jím nemusí být dobrovolně a někteří klaďasové můžou mít temnější plány. Záleží jenom na vás, jestli tomu přijdete včas na kloub a budete schopni učinit potřebné rozhodnutí.

Discord: ShadyEmotion
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.karel.slama
Mail: se.vacsaf@gmail.comfotka_ambasadora

Kája “Connor” Kratěna

Titul: Učenec
Kde hraju: Online, Nové Město nad Metují, Náchod

Ahoj, má přezdívka je Connor a hry na hrdiny hraju od 18 let. Přivedli mě na ně kamarádi. Zaujalo mě to natolik, že jsem začal snít o tom, jak si vybuduji svůj svět a budu Vypravěčem. Ambasadorem jsem se stal s cílem, abych Dračí Hlídku rozšířil do našeho kraje i jinde, kde hry na hrdiny neznají.

Jako Vypravěč se rád vžívám do rolí postav a monster. Rád kreslím mapy a líbí se mi cosplay. Vytvářím svůj svět, který bych rád jednou vydal. Nováčky rád zaučím – sám se tak totiž učím být lepším Vypravěčem. Bydlím v Novém Městě nad Metují, ale Dračí Hlídku nemám problém hrát i v okolí či online.

A mé oblíbené pravidla:
1. Pán jeskyně má vždycky pravdu.
2. Pokud ji nemá platí pravidlo číslo jedna.

Discord: “Connor”
Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100069495626901
Mail: kajakratena@gmail.comfotka_ambasadora

Radim “Suro” Smisitel

Titul: Učenec
Kde hraju: Ostrava

Nazdar, jmenuji se Radim, ale říkají mi Suro. K fantasy jsem se dostal již v dětství, díky Narnii a později Tolkienovi. Teď je fantasy málem to jediné co čtu. Ve volném čase vedu skautský oddíl, hraju na kytaru a občas se tvářím, že umím lézt po stěnách 🙂 .

K Dračí Hlídce jsem se dostal chvíli po vydání. Předtím jsem hrál pár let DrD 1.6, ale když jsme se s družinou o Hlídce dozvěděli, bylo jasné, v čem pojedeme další kampaň. Můžete mě nalézt nejčastěji na akcích v okolí Ostravy, odkud pocházím.

Discord: Suro
Mail: suro@skaut.czfotka_ambasadora

Bohumil “Akamura” Tuček

Titul: Učenec
Kde hraju: Praha

Jsem jeden z prvních Ambasadorů Dračí Hlídky. Působím v Praze, v osobním životě jsem vývojář, prodavač a učitel. Rád se naživo scházím s nováčky, které učím hrát a poznávat nové lidi. Patří to k mé profesi. Jako Vypravěč se snažím hráčům nabídnout otevřený a snadno uvěřitelný svět a držím se tak spíše méně šílených (low fantasy) světů.

Potkat mě můžete v Praze v Ogřím doupěti, ale i v Tomových hrách, Najádě a Černém rytíři.

Discord: Akamurafotka_ambasadora

Dušan “Animatronio” Novotka

Titul: Zasvěcenec
Kde hraju: Prievidza

Fantasy milujem už od mala, tak isto ako aj RPG hry, či formou stolovej alebo video hry. Drači Hlídku som začal hrávať v Novembri 2021 a hra si získala moje srdce natoľko, že o nej hovorím všade, kde sa dá.

Som Ambasador pre Slovensko, takže pokiaľ by ste sa chceli Hliadku naučiť, prípadne poradiť ohľadom toho ako sa stať dobrým PJ, tak som tu pre vás.

Facebook: https://www.facebook.com/midoriya.izuku.31392/
Discord: Anima
Mail: animatroniofry@gmail.comfotka_ambasadora

Matouš “Vlk” Kloda

Titul: Zasvěcenec
Kde hraju: Praha, online

Začínal jsem na Dračím Doupěti a postupně přešel až na 5. edici D&D. Ze začátku jako hráč, v posledních letech už prakticky jen jako Vypravěč. Rád své zkušenosti nabídnu dále, ať by šlo o ukázkové hry pro začátečníky nebo rady a pomoc začínajícím Vypravěčům.

Kromě her na hrdiny se věnuji ještě LARPům a historickému šermu. Hrát můžu osobně v Praze a blízkém okolí, případně nemám problém hrát online. Radši mám ale hraní naživo, v online komunikaci přece jen hodně věcí tolik nevynikne. Z pravidel se držím hlavně toho nejdůležitějšího – Vypravěč má vždycky pravdu.

Discord: Nauros
Facebook: https://www.facebook.com/matous.kloda/
Mail: matous.kloda@gmail.comfotka_ambasadora

František “Kóčidžin” Nováček

Titul: Zasvěcenec
Kde hraju: Nový Rychnov, Vysočina

Ahoj, od narození jsem František, používám herní nick Kocidzin a svět fantasy je pro mne fenomén, se kterým se stále seznamuju přes knížky, filmy a počítačové hry. Vše vygradovalo ve chvíli, když jsem asi před rokem objevil Dračí Hlídku a od té doby jsem jako Ambasador na hlídce…

Toho, že jsem ve volném čase fotograf, psavec, sportovec si nevšímejte, je to jiný příběh. Čeho byste si všimnout mohli, je, že jsem tady jako vypravěč u živé stolní hry, především proto, abych tomu, kdo projeví chuť pomohl projít mlhou, tmou nebo porazit sám sebe. Jen nezapomínejte, že smrtí nic nemusí končit…

Discord: Kóčidžin
Facebook: https://www.facebook.com/groups/hrdina
Mail: f.novacek.cz@gmail.comfotka_ambasadora

Jan “Samael Bassilius” Haupt

Titul: Zasvěcenec
Kde hraju: Teplice

Zdravím, jméno mé jest Jan, avšak již dlouhou dobu mi nikdo neřekne jinak než Johny. Jakožto milovník fantasy v jakékoliv podobě (ať už se jedná o film, videohry či stolní hry) jsem si Dračí Doupě oblíbil hned v ten den, kdy jsem o něm poprvé slyšel. Nějakou tu chvilku jsem se účastnil jako hráč, avšak nedlouho poté jsem si vyzkoušel, jaké to je být vypravěčem, a zůstalo mi to dodnes. Od té doby hraji “dračák” dodnes.

Není to tak dávno, co jsem začal s Hlídkou, která mi velice rychle přirostla k srdci. Pokud jsi na Hlídku narazil, jsi z Teplic, rád tě zasvětím do tajů této úžasné hry. Stačí mi jen napsat.

Discord: Johnyy
Facebook: https://www.facebook.com/Johnyy2252/fotka_ambasadora

Lukáš “Lucian” Rác

Titul: Zasvěcenec
Kde hraju: Jirkov, online

K Dračí Hlídce jsem přičichl v září 2021 zatím jen s bratry a kámošem. Postupně se to rozšířilo na komunitu Svobyho Dračáku. Měl jsem možnost si zahrát i jiné systémy (SH, ZZ, LotFP, 5e) ale DH mi je nejbližší svojí volností a snadným hraním. I přes to, že je to velmi obsáhlé a komplexní dílo, dá se otevřít kniha, napsat postava a jde se hrát. V tuhle chvíli vedu několik skupin ve svém světě online hraním a jednu na domácké půdě. Je ale stále mnoho dobrodruhů, kteří ještě nenašli cestu a těm ji rád ukážu.

Věřím, že PJ není pán jeskyně a neřídí osudy. Osudy řídí hráči, jejich rozhodnutí a z velké části hlavně jejich mizerné hody. PJ má na starosti to ostatní. Rád rozvíjim nejen svoji fantazii a představivost, ale také tu hráčů. Rád sleduji jejich rozvoj slovní zásoby a schopnost okecat danou situaci. Dobře popsaná situace = dobrý hod.

Discord: Lucianfotka_ambasadora

Adam “Zlatohlávek” Poštolka

Titul: Zasvěcenec
Kde hraju: Opava, online

Ahoj. Dračák hraju a PJuji od svých 12 let. Hrál jsem klasické systémy DrD i DnD, ale tvořil ve své komunitě vlastní multiclass system. K hlídce jsem se dostal už před vydáním, protože jsem zoufale něco podobného na českém hráčském trhu postrádal, tak jsem se zapojil do podpory. Aktivně ji hraji od vydání v roce 2020. DH je podle mě nováčkovsky nejpřívětivější, zábavná, jednoduchá na osvojení a přitom je komplexní a kauzální.

Rád bych v Opavě pracoval na rozšíření hráčské komunity, což se mi zatím daří na půdě univerzity. Ale budu rád, když se to bude šířit dál i za její zdi. Aktuálně vedu 2 hráčské skupiny, rád pomůžu s vytvořením dalších, případně poradím s čímkoliv. Samozřejmě se vždycky rád zapojím jako hráč, nebo odehraju s vámi úvodní hru abyste se do toho dostali.

Discord: Zlatohlavek
Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=61552625084960
Instagram: zlato_hlavekfotka_ambasadora

Zdeněk “Gulash” Gyapjaš

Titul: Zasvěcenec
Kde hraju: Mnichovo Hradiště

Když jsem objevil Dračí Hlídku zalíbilo se mi, jak je koncipovaná, a vrátily se mi příjemné vzpomínky z hraní dračáku v dětství se sourozenci.

Chci přiblížit lidem hraní RPG naživo jako alternativu hraní u počítače či na konzolích, aby mohli pustit uzdu své fantazii. Ve svém volném čase si rád něco přečtu, vyrážím do přírody a, když je na to kapacita, tak hraju RPG na počítači. Co se týče práce, tak se pohybuji přes osm let v logistice.

Bydlím v Mnichově Hradišti, ale není problém dojet i jinam po okolí.

Discord: Zdeněk Gulash Gyapjaš
Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=61552625084960
Mail: zdenekgyapjas@gmail.com
Telefon: 739970574fotka_ambasadora

Filip “Kirito” Papík

Titul: Zasvěcenec
Kde hraju: Most, Litvínov

Ahoj má přezdívka je Kirito-kun a k Hlídce mě přivedla Tichá Vlaštovka skrze její kroužek Humárencká Hlídka. Po necelém roce hraní jsem začal dělat i Vypravěče. Zlepšuju se tak v mluvení před lidmi a navíc šířím Dračí Hlídku tam, kde se ještě nehraje. Rád do Hlídky zasvětím i vás.

Discord: Kirito-kun
Instagram: fpapik
Mail: kristyanek06@gmail.com


Kde najdu nejbližšího Ambasadora?

Nemáte si s kým Dračí Hlídku vyzkoušet, zvažujete s námi spolupráci, nebo pořádáte herní festival?
Napište našim ambasadorům o představení Dračí Hlídky či ukázkové hraní.