Dračí Hlídka

10.7.2021

GameCon – update ohledně hraní Hlídky

Ahoj všichni,
Dnes je tu jeden urgent a upřesnění ohledně GameConu.
Před pár měsíci jsme požádali organizátory o možnost mít zde stánek a ukázat vám Hlídku. Vyšli nám vstříc a slíbili dva stoly – u jednoho najdete všechny věci, které máme (pravidla, mapy, plakáty a kupu dalších věcí) a u druhého budete moct kouknout na to, jak se Hlídka hraje, případně si zkusit naházet postavu, odehrát scénu, odehrát boj a podobně. Zároveň bude tento stánek sloužit i jako “fotokoutek” a místo, kde si můžete o Hlídce pokecat s autory 🙂 Najdete ho jednoduše podle banneru s alchymistou a hraničářkou v “MALÉ DESKOHERNĚ”.

Kromě toho nám byla nabídnuta možnost mít krátké prezentace hlídky v rámci přednášky “Novinky na české RPG scéně”. Určitě se na vás moc těšíme a bude super, když se příjdete ukázat 🙂

Mimo tuto iniciativu jsme zvažovali i nějakou formu turnajového hraní (podobně, jako je tomu u tradičního a legendárního mDrD). Organizátoři GC (RPG sekce) tuto možnost podporují – i kdyby ne jako samostatnou linii, tak třeba jako otevřené hraní, za což jsme samozřejmě vděční. Tuto variantu jsme ale po delším zvažování sami zamítli. Začali jsme ji řešit příliš pozdě, než abychom dali dohromady dostatečně velkou sestavu PJů, byl zde možný konflikt časových bloků s mDrD a také nutný čas pro přípravu kvalitního dobrodružství (takže snad příští rok, ať už na GC nebo na vlastní akci). Z organizačních důvodů se do toho proto nešlo (problém na straně GC nebyl, ale šlo o organizační důvody Dračí Hlídky).

Část kluků však zvažovala, zda by nemohla uspořádat aspoň hraní oneshotů bez pevně daného příběhu, bez odměn atd. To je ostatně akce, která se spustila na FB Hlídky včera. Vzhledem k tomu, že jde v podstatě o paralelní program k ofiko hrám na GC, není to dobré řešení. Tímto se omlouvám Barče a zbytku GC týmu za vzniklý zmátek a tento způsob hry proto ruším.

Věřím, že bude dost jiných možnosti, kde si hru zkusit a nebo že si přijdete zkusit nějakou krátkou ukázku na stánek 🙂

Díky za pochopení a těšíme se na vás
Pavel “Tirus” Ondrusz