Dračí Hlídka

1.4.2021

Ahoj všichni,

Dnes jsme si pro vás připravili něco extra. Asi už víte, že jsme poslední měsíce usilovně pracovali na PPZ 1.1. Poctivě jsme sbírali vaše nápady a feedbacky a snažili se je zapracovat. Hodně z vás prosili o to, abychom přidali novou rasu a povolání. Dlouho jsme to zvažovali a nakonec jsme se rozhodli vás vyslyšet. V nové verzi pravidel (v obchodech už na konci měsíce) už je proto najdete. A o co přesně půjde?

🤩Mantis🤩
Velikost: A
Výška: 120–135 coulu
Váha: 15–20 lb
Pohyblivost: 55 + OBR
Schopnost: Manotvorba

Mantisové jsou zvláštní a tajemná rasa. Vynikají svou obratností a ostrými smysly, které z nich dělají ideální hraničáře a zloděje. Jejich rodové schopnost Manatvůrce jim však dává šanci vyniknout I na poli alchymie.

Tito tvorové jsou divoké děti hvozdu. Svým vzhledem pak připomínají sršně nebo vosy. Navzájem se však jeden o druhého příliš neliší. Oproti svým hmyzím příbuzným vládnou vysokou inteligencí a take schopnostmi. Hnízda pro svůj roj budují v dutinách prastarých stromů, ale také v podzemních jámách a puklinách. Žijí ve své komunitě, se kterou sdílejí i jistou formu kolektivního vědomí. Mimo svou komunitu se obvykle nevydávají a pokud ano, tak obvykle proto, že byli vyhnáni.

Jak už předchozí řádky napovídají, Mantisové jsou velmi speciální rasou, která se ve světě příliš nevyskytuje. Což je možná I dobře, protože prosluli svou nebezpečností a agresivitou. Ač se Mantis výborně hodí na mnoho různých dobrodružných profesí, trpí také jednou vážnou nevýhodou. Mantisové totiž nedokáží mluvit. Používají jen svá blanitá křídla, kterými vydávají vysoký bzučivý zvuk. Proto je tato rasa velkou výzvou pro hraní kouzelníka (ti se mezi nimi prakticky nevyskytují). Na druhou stranu, schopnost létat I jejich rodový dar z nich dělají skvělé adepty pro boj.

Rodová zvláštní schopnost: Manotvorba
Mantise obdařila příroda zvláštní trávící soustavou. Díky tomu dokáží proměňovat strávenou potravu do jisté formy jedu s obsahem many. Tento jed pak dokáži použít v případě ohrožení, ale I tehdy, pokud se sami rozhodnou ho uvolnit.

Jed Mantisů se projeví tehdy, pokud je oběť zasažena (zraněna) žihadlem aspoň za 1 život. V takovém případě ztrácí jednorázově ještě další 3 životy. Mimo to lze jed použít I jako zdroj pro alchymii (denně lze z jedového vaku Mantise získat 1k6 bodů alchymistické many). Mana se takto získá vymáčknutím jedu do flakonu či jiné nádoby.

🤩Kromě této nové rasy je pak v pravidlech nově i povolání – Zaklínač.🤩

To je postaveno na principu získávání many různých druhů zemí (bažiny, lesy, pláně, ostrovy atd). Spojení s těmito zeměmi pak zaklínači umožňuje vzývat různá speciální kouzla a používat zvláštní schopnosti. Mimo to dokáže používat meč a ví, jak si poradit s monstry. Popis jeho schopností je však nepoměrně delší a proto ho najdete až v pravidlech samotných.

Věříme, že jsme vám tímto udělali radost a že je to skvělý důvod koupit si naší hru znovu!

Těště se, tak jako se na to těšíme my!
Tým Hlídky
🤩