Představujeme Vám povolání kněze

31.3.2017

Ulrika byla ještě dítě, když udeřila Černá smrt. Než Měsic znovu rozjasnil svou tvář, přišla o vše. O své blízké, o svůj domov i o své dětství. Když do vsi dorazili vojáci, zbývala jediná přeživší. Ztratila smysl života a myslela si, že je prokletá.
Osiřelá byla odvedena do blízkého kláštera. Teprve tam pochopila, že všechno je jinak. Řádové sestry jí vysvětlily důvod, proč se nenakazila. Že má na světě své poslání a musí vyčkat, než bude povolána. Brzy přivykla klidu a míru klášterní zahrady. Ponořena v modlitbách vyrůstala ve společnosti božích služebnic a trávila mnoho času v klášterní knihovně.
Naučila se dávným jazykům a právě tam poprvé četla podivné příběhy. Zmínky o temnotě, zlu a hříchu. O existenci sil přinášejících zmar. Čím více četla, tím rychleji nabývala děsivé jistoty. Jediná věc stačí k triumfu zla – to když dobří lidé neudělají nic. Konečně pochopila svůj úděl. Musí hledat a ničit zlo. Musí chránit dobro!
Když se s požehnáním matky představené vydávala na cestu, dozvěděla se že není jediná. Řád jí propůjčil Svatou knihu a v ní i kontakty na spoluvěrné, kteří se na dlouhou pouť vydali před ní…

Doufáme, že se vám “Intro” kněze líbilo 😉

PS : Děkujeme Ondrovi “Pompovi” Klodovi za podporu projektu a připisujeme ho do Síně Slávy 😉