Dobrodružství “Ruaronské kobky”

21.2.2018

Ahoj všichni,

Dnes tu máme další dobrodružství ke stažení. Tentokrát je to quest Ruaronské kobky. Odehrávali jsme ho na turnaji pořádaném SVČ Ostrava-Zábřeh minulý weekend. Věříme, že se vám bude líbit.

Obálku k příběhu zpracoval Ondřej Hrdina Illustration a předvedl opět naprosto vynikající práci! Mapy zpracovává Bunny a nahradí provizorní někdy koncem příštího týdne.

Zároveň bychom rádi oznámili, že začínáme pracovat na novém konceptu příběhů. Vychází z vašich komentářů a vstupů, které se týkaly především množství a obtížnosti textu k nastudování. Nově tedy budou příběhy rozděleny podle obtížnosti pro PJe a způsobu provedení na Turnajové a “Volné” (ve kterých je větší svoboda vypravování a jen základní konstrukt questu).

Tímto zároveň děkujeme @Matouš Kovařovic za dobrodružství Censijská vražda, které nám nabídl. Pokusíme se ho publikovat co nejdříve 

Dále bychom dnes rádi oznámili vítěze mini soutěže – “Kde pošta zašantročila kostky”  
Vybrali jsme tyto tři finalisty, které budeme kontaktovat a pošleme jim nějaké fantasy knihy jako výhru. 

Pan Orzo “Pošta je zabavila a házej si na nich, kterou výmluvu pro špatné služby použít.”
Přema Šimon Přema Šimon Padly za oběť démonické bohyni české pošty- velké Lupidopis. Její ohromné, sulcovité tělo se směšně malými a nepoužitelnými končetinami se rozpíná v 15 podzemních patrech tajného poštovního ústředí. Zásilky putují po dopravníkovém páse přímo do jejího kolozubého chřtánu. Hodnotné balíčky, které by potencionálnímu adresátovi udělaly radost, buď nenávratně mizí do ztracené dimenze branou v jejím žaludku, nebo jsou alespoň několik dní pozdrženy a vyvrhnuty v poničeném stavu, poté odeslány. Balíčky, které mají potenciál adresáta naopak rozesmutnit (například dlouho očekávaný kabát, avšak dodaný v nechtěné barvě či velikosti) poštovní úředníci bryskně rozpoznají a přeposílají adresátovi ihned, Lupidopis se tak tyto pandořiny balíčky vyhnou. Lupidopis se živí a raduje na zoufalosti zákazníků české pošty, stojících ve frontách beze smyslu, smutku objednavatelů zboží, které nepřišlo či přišlo ve špatném stavu.
David Wanka Souvislosti je třeba hledat daleko širší. Každý ví že ilumináti se nějakým způsoben starají o to, aby náš svět zůstával více méně ve své současné podobě a nenarušovalo ho něco cizího, jako například Reptiliáni, nebo nepředvídatelného jako jsou rozmary některých božstev. A právě taková událost jako je zaslání velkého množství kostek na jedno místo by tuto křehkou rovnováhu mohlo narušit. Rozumějte, každá kostka je svým způsobem generátor náhodného čísla s určitou pravděpodobností. Když toto znásobíte a dostanete na jedno místo, hrozí, že se vesmírný pořádek může zhroutit pod tíhou výpočtu pravděpodobnostního modelu a když by se pak ukázalo, že na všech kostách padá současně napřílad šestka, došlo by i nižším bytostem že je něco v nepořádku a mohli by mít nepříjemné otázky. Naštěstí je pošta jistou pobočkou této organizace a proto takovéto podezřelé zásilky nejen sleduje, ale i hlásí patřičným orgánům, pro které poté není problém zařídit varporizaci jak kostek samotných (provádí se v dodávkách kurýrů), tak záznamů z databází.

Vítězům gratulujeme a všem ostatním účastníkům moc děkujeme! Pokud vám to nevyšlo, nesmutněte. Další soutěž tu bude už zítra