Z dílny Dračí Hlídky aneb práce pokračují

1.3.2017

Dnes jsme se rozhodli Vám představit Hraničáře

Hraničáři jsou houževnatí dobrodruzi. Svůj život zasvětili toulkám a přírodě. Jsou to vynikající lovci, stopaři, střelci a znalci zvířat. Jen málokdo se dokáže tak dobře orientovat v terénu. Sázel bych právě na ně, pokud bych hledal někoho, kdo má přežít v divočině. Jak už bylo řečeno, většinou se toulají krajem s lukem přes rameno a jen nezbytným vybavením. Jsou to právě oni, koho můžeš potkát jako průvodce, posly, nebo armádní stopaře. Většinou jsou to samotáři, kteří se už dávno vzdali společností lidí. Dávají radši přednost životu v přírodě. I oni však občas zabloudí do měst a vesnic. V ten okamžik se stávají vyhledávanými společníky. Jejich umění z nich dělá ideální průvodce na jakékoliv nebezpečné výpravě. Mnozí z nich při svých cestách hledají smysl života. Někteří se nakonec nadobro vzdají civilizace a už se nevrátí. Jiní zůstávají v pustině s hodnosti velitelů hraničních posádek. Stávají se pak hrdiny v bitvách o kterých většina lidí nikdy neuslyší.

Družiny putující pod otevřeným nebem se neobejdou bez šikovného hraničáře. Mnoho skupin už zaplatilo životem, když zranění, hladoví nebo otrávení nedokázali najít cestu do bezpečí.

Hraní této profese má své kouzlo pro ty, kteří kromě boje mají rádi i kouzlo přírody. Hraničář se dokáže uplatnit v boji, ale stejně tak umí vést ostatní. Jeho znalosti mu navíc umožňují ochočit si zvířata, pomoci raněným, zajistit potravu či najít správnou cestu.

Zároveň bychom rádi poděkovali dalšímu mecenáši, který doplnil Síň Slávy a podpořil nás. Je jím Filip “Scorpio” Tobiáš.

V neposlední řadě jsme se stali partnery Skautu pro akci Freever! http://www.freever.skauting.cz