Roll20

Digitální Obsah - Roll20

Dračí Hlídka jako první a jediná česká hra provozuje interaktivní online deník na herním portálu pro stolní RPG Roll20. Členové týmu stejně jako fanoušci z řad hráčů dali hlavy dohromady a po více než roce vám přinášíme možnost si zahrát Dračí Hlídku s přáteli klidně i na druhém konci světa, z bezpečí domova.

Co je to Roll20?

Jedná se o online webový systém k hraní stolních RPG z pohodlí domova, který hráčům vždy sdílí stejnou scénu. Scény si vypravěč může předem přichystat a následně je využít při hře.

Jde tak o ideální nástroj pro hraní s přáteli v dobách pandemie nebo pokud nemáte ve vašem okolí spoluhráče, se kterými byste mohli hrát osobně.

Celý systém je organizován do jednotlivých her, které mohou uživatelé vytvářet nebo se k nim připojit. Tyto hry zahrnují různé funkce typické pro stolní RPG, včetně dynamických osobních deníků postav, automatického házení kostkou, sdílených poznámek, žetony postav, žetony nepřátel a dokonce sdíleného hudebního doprovodu.

Toto vše Roll20 nabízí v neplacené verzi zdarma.

Roll20

Tokeny

Ke hraní můžete využít naše Tokeny. Jde o žetony, kterými přesouváním po hrací ploše určujete pozici všech postav na mapě.

V sekci Ke stažení najdete dva sety tokenů:

  • Set postav a monster z Příruček pro začátečníky
  • Rozšiřující set s monstry z Knihy monster

Tokeny

Interaktivní osobní deník

Přidáním našeho oficiálního deníku do hry získáte možnost vést vaši hru interaktivně na pravidlech Dračí Hlídky.

Ve hře v pravém menu vyberte záložku “Deník” (“Journal” v anglické verzi) a stisknutím tlačítek “+ Přidat” > “Postavu” vytvoříte novou postavu do vaší hry. Stačí ji uložit a na tabu “Character Sheet” pak zvolit, deník pro postavu (deník pro nestvůru je uzpůsoben pro vypravěče).

Pak už záleží na vás, co všechno do deníku postavy vložíte. Pokud si vytvoříte postavu dle pravidel a vyplníte do něj atributy, inventář, dovednosti i schopnosti, pak můžete využívat tlačítek pro házení na jednotlivé herní mechaniky (hody na útok, obranu, atributy, dovednosti, kouzla, prosby, alchymistické recepty a další).

Deník tak stačí jednou naplnit a dále si s pravidly nemusíte příliš lámat hlavu a můžete se soustředit na hru a roleplay.

 

Podpora

Na vývoji Dračí Hlídky pro Roll20 stále pracujeme. Aktuálně pracujeme na předvyplnění deníku daty pro první úrovně a s administrátory vyjednáváme o podpoře za pomocí databáze Compendium pro moduly Základních příruček, Knihy monster a vybraných předpřipravených dobrodružství.

  

Autoři modulu

Martin “Perthorn” Kostka
Tomáš “Daaron” Švehla
Juraj “Ferryman” Móza
Michal “MachalXVIII” Čapek

Máte na nás dotaz?

Zastavte se za námi na Discord Dračí Hlídky do kanálu Roll20. Rádi vám poradíme.

Discord

Přednáška k používání Roll20 s interaktivním deníkem Dračí Hlídky